Čo je Matcha

Matcha je vlastně výjimečný typ zeleného čaje přezdívaný i jako zelený zázrak. Čtyři týdny před sklizní čelových lístků se pole zcela zastíní, rostliny, které jsou v té chvíli téměř v úplné tmě, kompenzují nedostatek světla intenzivní produkcí chlorofylu. Zakrytím keřů čajovníku během určité části vegetačního období se docílí tenčí a chutnější lístky s vyšším obsahem chlorofylu. Zachovávají si i více nutričních benefitů. Sušená dužina z čerstvých pečlivě vybraných čajových lístků se pak rozemele na jemný prášek a výsledkem je pozoruhodně zelená barva s báječnou chutí a výjimečným aroma. Tradice pití čaje matcha je v Japonsku známa již několik staletí.

Ikona čo je Matcha

Neobsahuje žádné přísady barviva ani konzervanty, je to 100% organický produkt.

Ikona čo je Matcha

Podporuje činnost srdce, existují studie, které naznačují snížení rizika srdečních onemocnění spojených s vyššími dávkami zeleného čaje.

Ikona čo je Matcha

Matcha podporuje schopnost organismu spalovat tuky až čtyřikrát rychleji než za normálního stavu, a to bez negativních vedlejších účinků, jako je zrychlený srdeční tep a vysoký krevní tlak.

Ikona čo je Matcha

silné antioxidační účinky, obsahuje jedinečnou a silnou skupinu antioxidantů známých jako katechiny, které významně podporují zrychlení metabolismu a ochraňují buňky před oxidačním stresem, také pomáhají zmírnit záněty v těle.

Ikona čo je Matcha

Len jedna porce čaje Matcha má stejné nutriční hodnoty jako 10 šálků zeleného čaje.

Ikona čo je Matcha

Zlepšuje koncentraci a mozkovou činnost, chcete si dát pauzu od kávy? Čaj matcha může být vhodnou alternativou pro lepší nabuzení organismu.

Ikona čo je Matcha

Matcha pomáhá uklidnit mysl, zvyšuje soustředěnost i paměť a zlepšuje náladu díky tomu, že je bohatá na ojedinělou aminokyselinu L-Theanine. Není divu, že buddhističtí mniši pijí Matchu jako pomůcku při meditaci.

Ikona čo je Matcha

Matcha obahuje katechiny, je třeba zmínit například epigalokatechin galát, ten zkoumaly několik studií na zvířatech a lidech, a to pro jeho možné protirakovinné účinky. Podle jistých výzkumů by mohl bránit šíření rakoviny v těle.

Ikona čo je Matcha

Matcha je ideální čaj i pro diabetiky, neboť podporuje snížení hladiny cukru v krvi.

Ikona čo je Matcha

Posiluje imunitní systém, jedna miska čaje Matcha, poskytuje potřebné množství draslíku, vitamínů A&C, železa, proteinů a vápníku.

Ikona čo je Matcha

Studie různých zdravotnických institucí poukazují, že lidé s pravidelným konzumem zeleného čaje Matcha, mají nižší hladiny špatného cholesterolu a současně vyšší hladiny dobrého cholesterolu.

Ikona čo je Matcha

Matcha obsahuje silné detoxikanty schopné přirozeně odstraňovat těžké kovy a chemické toxiny z těla.

Ikona čo je Matcha

Vzhledem k nízkému zpracování lístků si zelený čaj matcha udržuje vyšší obsah vlákniny a to 30%, tato vláknina může dokonce zmírnit nadýmání, zácpu a průjem.