Dá se Matcha vylepšit?

K dokonalé ranní rutině patří v mnoha koutech světa šálek čerstvého nápoje Matcha. Má jemnou plnou chuť a přece... existuje mnoho způsobů, jak si ji ještě více vychutnat.
Podělíme se s vámi o několik způsobů, jak zpestříte váš nápoj a vyladíte jeho chuť pomocí surovin, které určitě najdete ve vaší spíži.

Kurkuma a zázvor : Přidáním ¼ lžičky kurkuma a ¼ lžičky zázvoru nejen rozjasníte zelenou barvu Matchy ale získáte nápoj, který vás ještě více zahřeje zevnitř. Jejich protizánětlivé účinky ještě více udělají z nápoje úžasný životobudič. Můžete ho osladit trochou medu.
Kakao :  Přidáním ½ lžíce kakaa do vašeho Latte získáte energii navíc...Vždyť čokoláda znamená energie..a ta chuť...Kromě toho dodá kakao antioxidatnty a minerály. V kombinaci s Matcha odbouráte stres. Extra kofein navíc je bonus se kterým je třeba počítat. Pokud jste nikdy nesmíchali čokoládu a Matchu, určitě to vyzkoušejte.
Vanilka: Ať už použijete kvalitní vanilkový extrakt, čerstvou vanilku nebo prášek z vanilkových lusků, zamilujete si spolu s chutí a pro zdravotní benefity, které přináší do vašeho šálku. Snižuje hladinu cholesterolu a má uklidňující účinky. Pravá vanilka má vysoký obsah antioxidantů a má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Už ¼ lžičky vanilky do vašeho Matcha latte úžasně provoní váš den.
Levandule: Levandulový esenciální olej je velmi dobře známý pro uklidňující a relaxační účinky, které jeho esence nabízí. Je klinicky prokázáno, že levandule pomáhá snižovat úzkost. Vůně větvičky levandule v šálku vašeho latte působí uklidňujícím a povzbuzujícím účinkem.

Je jen na vás, jestli máte chuť experimentovat. Zkuste svůj recept na přípravu chutného nápoje. Co takhle vyzkoušet skořici?
Nebo najemno nastrouhaný muškátový ořech? Určitě se o své zkušenosti podělte

Zobraziť v blogu